Bursa’da SARS COV-2’ye karşı nano-solüsyon çalışması sonuç verdi

Bursa Çekirge Devlet Hastanesinde görevli Op. Dr. Ahmet Ümit Sabancı tarafından geliştirilen nano-solüsyonların, yapılan çalışmalar sonucu bakteri ile virüslerin üremesi ve çoğalmasını durdurduğu belirlendi.

Bursa’da Covid-19 virüsünü ağız ve burunda öldüren sprey üretildi

Bursa’da, Op. Dr. Ahmet Ümit Sabancı’nın geliştirdiği nanoteknolojik solüsyonun Covid-19 virüsünü 1 dakika içerisinde yok ettiği tespit edildi. Bursa Uludağ Üniversitesi’nde (BUÜ) anti mikrobiyal etkinlik analizleri yapılan solüsyon, burun spreyi haline getirilerek, eczanelerde satılmaya başlandı.

Bu sprey Covid-19 Hastalığının etkeni olan SARS Cov-2’yi bir dakikada inaktive ediyor

Virüslere karşı geliştirilen spreyin zatürreyi de engellediği anlaşıldı!

Opr. Dr. Ahmet Ümit Sabancı’nın bir grup öğretim üyesiyle geliştirdiği ve yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı etkili olduğu bildirilen nanoteknolojik solüsyonların, zatürreyi (pnömoni) de engellediği belirlendi.

12. Uluslararası Sterilizasyon Dezenfeksiyon Kongresi

“Daha Küçük Nanopartikül Daha Büyük Etkinlik: Yoğun Bakım Ünitelerinde Hem Hasta Hem Çalışanı Korumak Nanopartikül Lipozomlarla Mümkün mü?” adlı çalışmamız Sözlü Bildiri dalında Birincilik Ödülüne layık görüldü.

DAS-Sözlü Bildiri Birincilik Ödülü

37. ANKEM Akılcı Antibiyotik Kullanımı Kongresi

“Pantoteknik Asitli Nanopartikül Lipozomal Ozon Solüsyonları Vajinit Tedavisinde Bir Yer Bulabilir mi?” başlıklı çalışmamız Sözel Sunu İkincilik Ödülüne layık görüldü.